Legia w następnej rundzie Ligi Europy

Legia Warszawa zapewniła sobie awans do 1/16 finału UEFA Ligi Europy. W meczu czwartej kolejki fazy grupowej piłkarze stołecznego klubu wygrali na Pepsi Arenie z Rapidem Bukareszt 3:1 (0:0).

Legia grała w przewadze od 26. minuty, kiedy czerwoną kartką został ukarany Dan Alexa. Prowadzenie gospodarze zdobyli w 54. minucie, kiedy w pole karne dośrodkował Maciej Rybus, Artur Jędrzejczyk strzelił w słupek, a skuteczną dobitką popisał się Miroslav Radović. Goście wyrównali w 65. minucie. Ovidiu Herea dokładnie zagrał w pole karne do Filipe Teixeiry, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Legii. Trzy minuty później było już 2:1 dla gospodarzy. Rybus mocno zagrał w pole karne, bramkarz Rapidu odbił piłkę, a do bramki pewnie skierował ją serbski pomocnik Legii, który zdobył swoją siódmą bramkę w tych rozgrywkach. W 80. minucie siły się wyrównały - drugą żółtą kartkę obejrzał Janusz Gol. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Michał Kucharczyk.

Mecz zgromadził na trybunach prawie 31 tys. osób i jest to rekord nowego stadionu Legii.

W drugim spotkaniu tej grupy PSV Eindhoven zremisował u siebie 3:3 z Hapoelem Tel-Awiw.