Śląsk Wrocław po raz drugi!

Śląsk Wrocław mistrzem Polski sezonu 2011/12! W meczu 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy wrocławianie pokonali 1:0 Wisłę Kraków, dzięki czemu zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli. Gola na wagę tytułu zdobył Rok Elsner w 50 minucie meczu.

Na pierwszą naprawdę groźną akcję czekaliśmy do 20. minuty. Przemysław Kaźmierczak dośrodkował do Waldemara Soboty a ten natychmiast zgrał piłę do Diaza, którego mocny strzał z dziesiątego metra fantastycznie obronił Pareiko.

Trzy minuty później odpowiedziała Wisła. Melikson wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta. Kelemen odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Łukasz Garguła i dobił, ale ten strzał słowacki bramkarz także obronił.

W 25. minucie znów przed szansą stanęli goście, jednak najpierw Sergei Pareiko znakomicie obronił strzał Cristiana Diaza zza pola karnego a chwilę później zastopował próbującego dobijać Sobotę.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Patryk Mraz bardzo ostro sfaulował Maora Meliksona i powinien zobaczyć czerwoną kartkę, ale arbiter oszczędził obrońcę Śląska i ukarał go tylko żółtą kartką.

Pięć minut po przerwie na prowadzenie wyszedł Śląsk. Mila dośrodkował w pole karne a tam najwyżej wyskoczył Elsner, który strzałem głową po koźle skierował piłkę do bramki.

Od 81. minuty Śląsk grał w dziesiątkę. Krzysztof Wołczek zobaczył żółtą kartkę za faul na Meliksonie, a że był to już jego drugi kartonik.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Śląsk pokonał na wyjeździe Wisłę 1:0 i został Mistrzem Polski sezonu 2011/12!

Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajął Ruch Chorzów, który w ostatnim meczu pokonał Lechię Gdańsk 2:1, a trzecie Legia Warszawa po zwycięstwie nad Koroną Kielce 1:0.

źródło: wp.pl