Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katastrofalny występ polskich klubów w rozgrywkach europejskich

Śląsk Wrocław przegrał w środę z drużyną Helsingborgs IF 0:3 na stadionie miejskim we Wrocławiu i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pożegna się z marzeniami o Lidze Mistrzów. W czwartek podobnie zaprezentowały się pozostałe polskie kluby w eliminacjach do Ligi Europy.

Lech Poznań przegrał na wyjeździe w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy ze szwedzkim AIK-iem 0-3 (0-0) i bardzo zmniejszył swoje szanse na awans do kolejnej fazy. Bramki strzelali Martin Lorentzson, Celso Borges i Viktor Lundberg.

Z kolei piłkarze Ruchu Chorzów na własnym boisku przegrali 0-2 (0-0) z Viktorią Pilzno. Gole dla gości zdobyli David Štípek w 80. minucie i Michal Ďuriš w 85. minucie.

Do grona przegranych dołączyła także Legia. Uległa ona na wyjeździe 1-2 (0-0) austriackiemu SV Ried 1912. Warszawianie przegrywali już 0-2 po bramkach René Gartlera i Anela Hadžicia z rzutu karnego, ale mimo gry w dziesiątkę zdołali w końcówce strzelić ważnego gola w kontekście rewanżu za sprawą Danijela Ljuboji.

Spotkania rewanżowe odbędą się w najbliższą środę i czwartek.