Jednak remis w Warszawie

Legia w pierwszym meczu z norweskim Rosenborg BK długo prowadzili po golu Jakuba Koseckiego, ale w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Bořek Dočkal.

Mecz rozpoczął się od groźnego strzału z rzutu wolnego Ljuboi, a piłka nieznacznie minęła słupek. W 17. minucie Markus Henriksen mocno uderzył sprzed pola karnego, a futbolówka po rykoszecie od Iñakiego Astiza sprawiła dużo problemów Dušanowi Kuciakowi. Sześć minut później Miroslav Radović podał do Michała Kucharczyka, który uderzeniem z dystansu przelobował golkipera gości, ale trafił w poprzeczkę. W 28. minucie Jakub Kosecki wbiegł w pole karne Norwegów, a jego strzał obronił Daniel Örlund. Niecałe dziesięć minut później Ljuboja ponownie uderzył po ziemi z rzutu wolnego, niestety niecelnie. W 42. minucie Legia wyszła na prowadzenie. Radović odegrał do Koseckiego, a ten uderzył precyzyjnie przy słupku.

W 52. minucie Tarik Elyounoussi dośrodkował do Henriksena, a futbolówka po jego strzale głową odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko. 10 minut później Kucharczyk ograł Diskeruda i zagrał piłkę w kierunku dalszego słupka, ale Saganowski nie zdołał dojść do strzału. Dwie minuty później po podaniu Radovicia tym razem Kosecki nie dosięgnął futbolówki. W 65. minucie Ljuboja po indywidualnej akcji strzelił nad poprzeczką. W 73. minucie po rzucie rożnym Tore Reginiussen strzelił głową, a Kuciak złapał piłkę odbitą od pleców Jakuba Rzeźniczaka. Chwilę później strzelał Kucharczyk, ale również bez powodzenia. W 79. minucie Kuciak obronił groźne uderzenie Dočkala. Chwilę później ten sam zawodnik wyrównał wynik meczu strzałem ze skraju pola karnego. W 88. minucie Kuciak z trudem obronił bardzo silny strzał z rzutu wolnego Dočkala. W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Radovicia Żyro podał do Saganowskiego, który z bliskiej odległości uderzył głową nad bramką.

Na stadionie Legii mecz oglądało 21 637 kibiców. Rewanż zostanie rozegrany 30 sierpnia o godzinie 19:00 w Trondheim.

źródło: 90minut