Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rada Ministrów przyjmie projekt nowej Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych

W dniu 23 września br. Rada Ministrów przyjmie projekt nowej Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych - zapowiedział w dniu 17 września br. Grzegorz Schetyna, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dzień później projekt trafi do Sejmu. Nad nowym brzmieniem ustawy kilka miesięcy pracowali ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, sportu i Komendant Główny Policji. Nowe przepisy mają ukrócić bandytyzm na stadionach. Według Schetyny zakaz stadionowy będzie przedłużony na czas od dwóch do sześciu lat. - Taki zakaz prawidłowo respektowany to skuteczna eliminacja chuliganów na stadionach - uważa szef MSWiA. Autorzy propozycji przyznają, że ich pomysł nie jest nowatorski, został zapożyczony z Wielkiej Brytanii.

- Złapany na gorącym uczynku chuligan będzie mógł dobrowolnie poddać się karze, nie dostanie obligatoryjnie adwokata z urzędu - mówił Zbigniew Ćwiąkalski, Minister Sprawiedliwości. - Jeżeli zostanie zastosowany zakaz stadionowy wobec chuligana, to na pewno nie obejrzy on meczów podczas Euro 2012 - zapowiada Mirosław Drzewiecki, Minister Sportu.

Powrót na górę strony