Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rezerwacja biletów na mecze polskiej reprezentacji na Euro 2008

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że rejestracja w systemie zamówień i dokonywanie rezerwacji biletów na mecze polskiej reprezentacji na Euro 2008 odbywać się będzie w dniach 16 - 29 lutego 2008 roku. Rozdział biletów odbędzie się w drodze losowania, które zaplanowane zostało na 7 marca 2008 roku. Zamawianie biletów odbywać się będzie wyłącznie drogą internetową poprzez system kupbilet.pl.

W podanym terminie należy zgłosić zapotrzebowanie zarówno na bilety na mecze grupowe Polaków, jak również spotkania fazy pucharowej (tzw. bilety warunkowe - dostępne tylko w przypadku awansu reprezentacji Polski do danej fazy rozgrywek).

Kibice, którzy wylosują bilety będą musieli dokonać płatności - zarówno za bilety na mecze grupowe, jak również bilety warunkowe - do 20 marca 2008 roku. W przypadku braku wpłaty, zamówienie będzie anulowane.

Dokładne zasady zamawiania i zakupu biletów zostaną podane w "Regulaminie sprzedaży biletów na Euro 2008", który zostanie zatwierdzony przez Zarząd PZPN 9 lutego 2008 roku. Określony zostanie wówczas również procentowy podział puli biletów przekazanych przez UEFA do dystrybucji za pośrednictwem PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że UEFA dla Polski przeznaczyła 21 742 wejściówki na trzy grupowe mecze "Biało-czerwonych". Najmniej biletów jest na mecz z Niemcami: 5668, prawie tyle samo na spotkanie z Chorwacją (5773), natomiast mecz z Austrią będzie mogło zobaczyć na stadionie w Wiedniu 10 341 polskich kibiców. Do sprzedaży trafi jednak zaledwie około 10-12 tysięcy biletów, ponieważ resztę PZPN podzieli pomiędzy sponsorów i własnych działaczy.