Polacy Mistrzami Europy w siatkówce!

Polscy siatkarze zdobyli złoty medal mistrzostw Europy do lat 19. W finale biało-czerwoni pokonali Włochów 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22). W organizowanym w Turcji turnieju nie przegrali ani jednego meczu.

Drużyna trenera Pawlika odniosła siedem zwycięstw. W fazie grupowej pokonała kolejno Włochów (3:2), Duńczyków (3:0), Rosjan (3:1), Francuzów (3:0) i Serbów (3:0). Następnie w półfinale poradzili sobie z Turkami 3:0. Brązowy medal wywalczyli gospodarze turnieju, którzy w decydującym spotkaniu pokonali Niemców 3:1.

Dla Polski to drugie złoto w tej kategorii wiekowej. Siatkarze znad Wisły występowali w każdej edycji mistrzostw Europy kadetów, ale mistrzami kontynentu ostatni raz byli dziesięć lat temu. Dwa pierwsze sety finału w Sakaryi stały pod znakiem pełnej dominacji Polaków. Osłabli dopiero w trzeciej partii, przegranej na przewagi. W ostatniej wrócili jednak do dyspozycji, którą prezentowali przez cały turniej i potwierdzili, że w tym roku nie mieli sobie równych.

Sześć pierwszych drużyn mistrzostw automatycznie awansowało do tegorocznych mistrzostw świata kadetów, które odbędą się w Argentynie.

źródło: sport.pl