Bardzo udane lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata

Aż osiem medali, w tym trzy złote - to najlepszy bilans w historii występów w mistrzostwach świata. Mistrzami Świata zostali Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem) oraz Piotr Małachowski (rzut dyskiem).

Po srebro pobiegł na 800 m Adam Kszczot. Trzy brązowe zdobyli: tyczkarze Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, w rzucie dyskiem Robert Urbanek a w rzucie młotem Wojciech Nowicki.

- To znacznie lepszy wynik niż się spodziewaliśmy - przyznał prezes PZLA Jerzy Skucha. To napawa też optymizmem przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro.

Swoją wielkość udowodnił Bolt. Jamajczyk po raz piąty w międzynarodowej imprezie zaliczył "hat-tricka". Zdobył trzy złote medale na najbardziej prestiżowych dystansach. Wygrał na 100 i 200 m oraz poprowadził do zwycięstwa sztafetę 4x100 m.

Takiego finału "setki" jeszcze w historii mistrzostw świata nie było. Aż pięciu sprinterów pokonało dystans poniżej 10 sekund: Bolt - 9,79, Justin Gatlin - 9,80, Trayvon Bromell (obaj USA), Andre de Grasse (Kanada) - obaj po 9,92, Mike Rodgers (USA) - 9,94. Kolejni zawodnicy uzyskali równo 10 sekund: szósty Amerykanin Tyson Gay, siódmy Jamajczyk Asafa Powell i ósmy Francuz Jimmy Vivaut.

Następne mistrzostwa świata w lekkoatletyce odbędą się od 5 do 13 sierpnia 2017 roku w Londynie.

źródło: wp.pl