Wymęczone zwycięstwo

Zwycięstwem 29:24 zakończył się trzeci mecz Polek na odbywających się w Danii Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet. Biało-Czerwone pokonały Chinki i są coraz bliższe awansu do kolejnej rundy.

Mecz rozpoczął się od przewagi zawodniczek z Państwa Środka, już na samym początku prowadziły one 4:1. Reprezentantki Polski pasywnie rozpoczęły spotkanie i odnotowały sporo strat. Jadnakże po nieudanym początku rozpoczęło się odrabianie strat. Po kilku minutach było już 7:7. Z każdą kolejną minutą Polki łapały właściwy rytm, ale nadal były problemy ze skutecznością. Do przerwy prowadziły tylko jedną bramką. Po przerwie Polki kontrolowały przebieg meczu, jednakże nie wypracowały zdecydowanej przewagi.

Wprawdzie uzyskały pięć bramek przewagi, ale końcówka meczu była dość nerwowa. Bardzo dobrze w bramce radziła sobie Weronika Gawlik, a w obronie Klaudia Pielesz. Najskuteczniejsza w naszym zespole była Karolina Kudłacz-Gloc, która zdobyła siedem bramek i została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Dzięki wygranej biało-czerwone są o krok od awansu do następnej fazy.

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie Angola. To spotkanie rozpocznie się w środę o 18:30.

źródło: tvn24.pl