Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polki w półfinale Mistrzostw Świata

We wczorajszym meczu reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała po dramatycznym meczu faworyzowane Rosjanki 21:20 i zagra w najlepszej czwórce Mistrzostw Świata w Danii.

Przed meczem trudno było liczyć na sukces. Rosjanki do tej pory na tym turnieju jeszcze nie przegrały. W fazie grupowej pokonały m.in. inne ćwierćfinalistki: aktualne mistrzynie Europy Norweżki oraz Rumunki. W 1/8 odprawiły z kwitkiem Koreę Południową.

Na początku mecz ułożył się dla naszych zawodniczek. W pierwszej połowie wyszły na prowadzenie 4:1, jednak z czasem Rosjanki wyrównały na 6:6. Póżniej Polki wykorzystały grę w podwójnej przewadze i objęły prowadzenie 11:9. Znakomicie w naszej bramce spisywała się Anna Wysokińska, jednak to nie ona została najlepszą zawodniczką meczu.

Po przerwie role się odwróciły. Polki przez ponad 10 minut nie zdobyły bramki. Głównie za sprawą szczelnej obrony Rosjanek. Z czasem Sborna wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Na szczeście w końcówce meczu udało się wyrównać a nawet wyjść na jednobramkową przewagę, którą udało się utrzymać do końca.

W meczu półfinałowym Polska zagra z Holandią (18 grudnia 2015 r. o godz. 18:00).