Gran Derbi dla Realu

Był to wyjątkowy mecz, gdyż jednym z jego elementów było upamiętnienie zmarłego w zeszłym tygodniu legendarnego piłkarza Barcy i reprezentacji Holandii - Johana Cruyffa. Katalońscy kibice przygotowali specjalną oprawę przedstawiającą koszulkę drużyny z numerem 14 oraz napis: "Gracies Johan". Na telebimach odtworzono fragmenty meczów z udziałem Cruyffa jako piłkarza i trenera. Następnie uczczono jego pamięć minutą ciszy.

Później była już tylko twarda walka na boisku. Zawodnicy obu drużyn często grali na pograniczu brutalności. Praktycznie przez całą pierwszą połowę meczu przewgę mieli gospodarze, ale gole nie padły. Dopiero w 55 minucie Gerard Pique po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową pokonał Keilora Navasa. Nic nie wskazywało na to, że Barca nie utrzyma prowadzenia do końca. Jednkże w 62 minucie celnym strzałem z woleja popisał się Karim Benzema. Wynik 1:1 utrzymał się do 85 minuty, gdy sprytnym strzałem po ziemi Cristiano Ronaldo pokonał Claudio Bravo. Chwilę wcześniej Real utracił swojego kapitana, za faul drugą żołtą kartkę otrzymał Segio Ramos, ale pomimo gry w przewadze Bracelona nie potrafiła nawet doprowadzić do remisu.

Było to pierwsze od trzech lat zwycięstwo Realu na Camp Nou. Z kolei pierwsza porażka Barcy od 3 października ubiegłego roku. Tym samym przewaga Blau Grany nad Królewskimi zmniejszyła się do 7 punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostało 7 kolejek.