Jerzy Janowicz odpadł z turnieju Szczecin Open

Polak przegrał ze Stefano Napolitano 6:3, 6:7, 4:6 i na drugiej rundzie zakończył udział w imprezie.

Janowicz w bardzo dobrym stylu rozpoczął drugi mecz podczas szczecińskiego turnieju. 21-letni Napolitano był wyraźnie speszony obecnością ponad trzech tysięcy kibiców i w pierwszych gemach pojedynku popełnił kilka niewymuszonych błędów. – Źle rozpocząłem czwartkową rywalizację. Na szczęście w końcówce drugiego seta odnalazłem swój właściwy rytm i udało mi się go utrzymać. Teraz chcę walczyć o zwycięstwo w całym turnieju – mówił po zakończeniu zmagań.

Kryzys kondycyjny dopadł Polaka pod koniec drugiego seta. Wtedy prawie każde uderzenie lądowało w siatce. Po bardzo dobrym występnie w Genui (wygrana turnieju), Janowicz tym razem musiał przełknąć gorycz porażki.

W turnieju deblowym gra jeszcze Marcin Fyrstenberg. W piątek wspólnie z Colinem Flemingiem o finał szczecińskiego turnieju zagra przeciwko Johanowi Brunströmowi i Andreasowi Siljeströmowi.