Polacy odpadli z Mistrzostw Europy

We wczorajszym meczu reprezentacja Polski w siatkówce przegrała ze Słowenią 0:3 i zakończyła swój udział w Mistrzostwach Europy.

Tylko w pierwszym secie Polacy toczyli wyrównaną walkę ze Słoweńcami. Jednakże to rywale zdobyli ostatnie 5 punktów z rzędu i wygrali pierwszą partię. W dwóch następnych setach było już gorzej. To rywale prowadzili od początku i wygrali do 21 i 19.

Tym samym reprezentacja Polski nie awansowała do fazy ćwierćfinałowej, w której zagrają: Serbia z Bułgarią, Niemcy z Czechami, Roja ze Słowenią i Belgia z Włochami.

Za sensację należy uznać wczorajszą porażkę i odpadnięcie z turneju Francji z Czechami w 4 setach. Zespół Trójkolorowych uchodził bowiem za jednego z faworytów imprezy.