Rosjanie mistrzami Europy

Reprezentacja Rosji wygrała w finale z Niemcami i zdobyła złoty medal mistrzostw Europy EuroVolley 2017. Spotkanie było bardzo emocjonujące i zakończyło się wynikiem 3:2.

Faworytem niedzielnego spotkania byli Rosjanie, którzy od samego początku mistrzostw wydawali się być poza zasięgiem i deklasowali kolejnych rywali, bez względu na to, kto stał po drugiej stronie siatki.

Od początku meczu Rosjanie starali się zdominować rywali. Już na pierwszą przerwę techniczną schodzilki z czteropunktową przewagą, a seta zakończyli wynikiem 25:19. W drugim secie Niemcy się obudzili i głównie za sprawą Georgi Grozera wygrali tę partię 25:20. Trzeci set był bardzo zacięty i dopiero w końcówce Rosjanie wyszli na trzypunktową przewagę. Wynik 25:22. Niemcy ponownie zmobilizowali się w czwartej partii. Zdecydowanie poprawili zagrywkę i wygrali 25:17. W tie-breaku Rosjanie uzyskali przewagę dopiero w końcówce i wygrali 15:13.