Aktualności

Już jutro otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w koreańskim Pjeongczang rozpoczynają się 9 lutego i potrwają do 25 lutego br. Ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się jutro o godz. 12:00 czasu polskiego (o 20:00 czasu lokalnego).

Z okazji igrzysk Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało specjalny poradnik dla polskich kibiców. Pobyty turystyczne w Korei Południowej przebiegają najczęściej bezproblemowo – informuje MSZ. Nie należy jednak zapominać o własnym bezpieczeństwie. „Poradnika Kibica”, który MSZ przygotowało dla wszystkich udających się do Pjongczang, aby kibicować biało-czerwonym można pobrać ze strony internetowej: www.msz.gov.pl.

Znajdziemy w nim wiele pożytecznych informacji, adresów i numerów telefonów. Mobilny Punkt Konsularny powstał specjalnie na czas igrzysk. Ministerstwo doradza również, aby wyjazd do Korei Południowej na igrzyska zarejestrować w systemie Odyseusz. W sytuacjach nagłych ułatwia to kontakt MSZ z turystą oraz pozwala reagować właściwiej placówce dyplomatyczno-konsularnej.

Warto wiedzieć w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc konsulatu, który staje się zobowiązany do tego, aby, na przykład, umożliwić turyście nawiązanie kontaktu w rodziną. MSZ informuje m. in., że w Pjongczang jest niewielka liczba bankomatów. Ponadto należy mieć świadomość, że konsulat w naszej sprawie nie będzie pomagał przy organizowaniu biletów na areny sportowe.

źródło: przeglądsportowy.pl