Iga Świątek idzie jak burza

Nasza zawodniczka pokonała w meczu półfinałowym turnieju WTA w Adelajdzie reprezentantkę Szwajcarii - Jil Teichmann 6:3, 6:2 i awansowała do finału tego turnieju.

Polka od początku meczu była bardzo skoncentrowana. W meczu popełniła znacznie mniej niewymuszonych błędów od zajmującej 61. miejsce w rankingu WTA Szwajcarki. Świątek zanotowała w spotkaniu 17 "winnerów". Decydującym momentem meczu było przełamanie w drugim secie na 3:1. Świątek była bliska rozstrzygnięcia meczu już w ósmym gemie, ale Teichmann zdołała obronić kolejnego breakpointa. Nasza zawodniczka pewnie doprowadziła do czterech piłek meczowych. Mecz wygrała przy drugiej z nich. Całe spotkanie trwało 81 minut.

Mecz finałowy odbędzie się w sobotę a rywalką Świątek będzie Belinda Bencić albo Cori Gauff.

źródło: eurosport.pl