Sensacja w Lidze Mistrzów

W drugiej kolejce rozgrywek UEFA Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał na stadionie Santiago Bernabeu z Sheriffem Tyraspol 1:2. To największy sukces mołdawskiego klubu w jego historii.

Mecz przebiegał pod dyktando faworytów. Piłkarze hiszpańskiego giganta oddali na bramkę gości aż 31 strzałów, ale swojego jedynego gola zdobyli dopiero z rzut karnego. Sheriff wyszedł na prowadzenie w 25 minucie po golu Jasura Yaxshiboyeva z Uzbekistanu. Warto zauważyć, że ten zawodnik jest wypożyczony do mołdawskiego klubu z Legii Warszawa, gdzie nie przebił się do pierwszego składu. Zwycięskiego gola dla gości zdobył w 89 minucie reprezentant Luxemburga - Sebastian Thill strzałem zza pola karnego.

Po dwóch kolejkach w tabeli grupy D sensacyjnie prowadzi Sheriff z kompletem sześciu punktów. Drugi jest Real z 3 punktami. Trzeci jest Inter Mediolan z jednym punktem. Tyle samo ma Szachtar Donieck, który jest na ostatnim miejscu.

Kolejne mecze tej grupy odbędą się 19 października: Szachtar Donieck podejmie Real Madryt, a Inter w Mediolanie zagra z Sheriffem.